Yarını Kodlayanlar

BEST4City: Akıllı Şehirler Hackathonu

Habitat Derneği ve Türkiye Vodafone Vakfı ortaklığında yürütülen Yarını Kodlayanlar Projesi kapsamında BEST4City: Akıllı Şehirler Hackathonu düzenliyoruz.  

Küresel iklim değişikliğinin etkisi ile birlikte Akıllı Şehir konsepti giderek önem kazanıyor. Doğa ile uyumlu bir akıllı şehirde yaşamak için sen de çözümün bir parçası olabilirsin.  

Sen de “bilim”, “enerji’, “sanat” ve “teknoloji” başlıklarında yenilikçi çözümler üreteceğin BEST4City: Akıllı Şehirler Hackathonu’nda yer almak istiyorsan, ekibini oluşturup başvurunu yap! 

Kimler başvurabilir? 

BEST4City: Akıllı Şehirler Hackathonu 15-18 yaş arası lise düzeyindeki öğrencilerin katılımına açıktır. Başvurunuzu en az 2 en fazla 4 kişilik ekipler halinde yapabilirsiniz.  

Ödüller nelerdir? 

BEST4City: Akıllı Şehirler Hackathonu kapsamında birinci olan takıma 15.000 TL, ikinci olan takıma 10.000 TL ve üçüncü olan takıma 5.000 TL değerinde teknoloji hediye çekleri verilecektir.  

Hackathon detayları nelerdir? 

  • Hackathon boyunca takımların kullanması için Arduino ve gerekli kitler tarafımızdan sağlanacaktır.  
  • 1 Ekim saat 10.00’da etkinlik için girişler yapılacaktır. 2 Ekim 19.00‘da kazananlar açıklanacaktır. Etkinlik süresince yemek, su v.b. ihtiyaçlar tarafımızdan karşılanacaktır. Etkinlik alanında armut v.b. koltuklar konaklama için bulunacaktır. 

Etkinlik Tarihi: 1-2 Ekim 2022 (2 Gün) 

Son Başvuru Tarihi:23 Eylül 2022 saat 23:59 

Etkinlik Yeri: Facebook İstasyon – Maslak/İstanbul